Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
Nowości promocje
2014-07-14 | Nowy olej MOTUL 8100 X-clean FE 5W30 - niemożliwe stało się możliwe

MOTUL wprowadził do oferty nowy produkt, który jest jak połączenia ognia z wodą. MOTUL 8100 X-clean FE 5W30 jest dowodem na to, że można wciąż przekraczać granice rozwoju technologicznego. Ten w 100% syntetyczny olej silnikowy zapewnia jednocześnie wysoką ochronę silnika i redukuje zużycia paliwa. Dotychczas było to omal niemożliwe. Dostępnę były oleje albo paliwooszczędne – czyli o bardzo niskiej lepkości, albo te o wysokiej lepkości, lepiej zabezpieczające silniki przed maksymalnymi obciążeniami mechanicznymi. Teraz spełnienie obu tych wymagań stało się rzeczywistością.

Aprobata czołowych producentów samochodów

Nowy olej MOTUL 8100 X-clean FE 5W30, dzięki wysokiej lepkości HTHS może być stosowany zarówno w silnikach wymagających oleju klasy ACEA C3 wyprodukowanego w technologii "Mid SAPS" – o zmniejszonej zawartości popiołów siarczanowych (≤ 0,8%), fosforu (0,07 ≤ x ≤ 0,09%) i siarki (≤ 0,3%) oraz, dzięki zaawansowanym dodatkom chemicznym, w silnikach wymagających oleju paliwooszczędnego ACEA C2 o niskich oporach wewnętrznych w takiej samej technologii niskopopiołowej. Nowy produkt jest oficjalnie zaaprobowany przez Mercedes-Benz oraz VAG (Volkawagen, Audi, Skoda oraz Seat). Odpowiedni jest także do silników wymagających oleju klasy PSA B712290 koncernu PEUGEOT CIRTOEN AUTOMOBILE. Kompatybilny z katalizatorami (CAT) i Filtrami Cząstek Stałych (DPF). Aktualnie trwają badania nad kolejnymi dopuszczeniami producentów pojazdów, dzięki czemu będzie go można stosować zamiast dotychczas sprzedawanych produktów MOTUL 8100 Eco-clean 5W30 oraz MOTUL X-clean 5W30. Nowy olej dostępny jest w ofercie RK Niedziałek.


Zobacz pozostałe wpisy